Aktivity v hoteli a okolí

Sezóna v znamení atrakcií

Zaujíma vás, čo môžete počas vášho pobytu robiť, kam v Piešťanoch zájsť, čo vidieť, či kde sa dobre zabaviť?

Piešťany sú ako jedno z TOP turistických centier na Slovensku vyhľadávané turistami počas celého roka.

Počas pobytu sa tak nudiť určite nebudete, bez ohľadu na to, v ktorom ročnom období k nám do Parku zavítate. Práve naopak, každý deň pre vás môže byť skvelým zážitkom.

Opäť sa blíži najdôležitejšie podujatie roka v meste Piešťany – Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny.

Prinášame harmonogram kultúrneho programu spojeného s Otvorením letnej kúpeľnej sezóny.

KOMENTOVANÁ PREHLIADKA Piešťany podľa Wintera

Od polovice marca do začiatku mája sa účastníci zážitkových prehliadok budú každú sobotu prechádzať po Piešťanoch so slúchadlami na ušiach a počúvať dramatizáciu spomienok Ľudovíta Wintera. Živé výstupy hercov v dobových kostýmoch ich prenesú na začiatok 20. storočia, kedy odvážny mladý muž začal meniť zablatenú dedinu na svetoznáme kúpeľné mesto.

Začiatok každej prehliadky je pri soche Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste v Piešťanoch.

Počas letnej sezóny sa vám naskytne plno možností, ako stráviť čas mimo hotelových služieb či liečebných procedúr. Medzi najväčšie lákadlá nielen pre vyznávačov adrenalínovej zábavy patria:

  • Ratnovská zátoka – na svoje si prídu milovníci wakeboardingu, wakeskatingu či vodných lyží. Že ste to ešte neskúšali? Nevadí, vďaka profesionálnym inštruktorom to určite zvládnete! Nachádza sa približne 6km od hotela.
  • Sĺňava – jedna z najteplejších vodných nádrží na Slovensku ponúka okrem príjemného relaxu, plávania či šantenia vo vode aj výborné podmienky pre windsurfing, člnkovanie či kanoistiku. Nachádza sa približne 4km od hotela popri rieke Váh.
  • Funny park – vo fantastickom nafukovacom aquaparku sa dosýta vybláznia deti aj dospelí. Nachádza sa len 3,6 km od hotela.
  • Striebornica je známa pre krásne prostredie a pokojnú atmosféru. Vedie k nej cesta obklopená stromami a lesmi. Obľubujú ju najmä rybári. Nachádza sa v obci Moravany nad Váhom. Je vzdialená približne 7 km od hotela.
  • Lido je miesto vhodné na prechádzky, opekanie, ale aj kúpanie. Je prístupné húpacím mostom hneď niekoľko krokov od hotela.
  • Zelená voda je rekreačné stredisko. Voda je hygienicky bezchybná, vhodná na kúpanie. Vodná plocha je využívaná aj na člnkovanie, windsurfing, a iné vodné športy. Je taktiež vyhľadávaným rybárskym revírom. V areáli strediska je množstvo športovísk, kde si môžete zahrať tenis, volejbal (plážový), futbal, minigolf, či jazdiť na koňoch. Jazero je vzdialené približne 20 km od hotela smerom na Nové Mesto nad Váhom.
  • Jazero Horná Streda je obľúbené pre svoju čistú vodu, upravené pláže, ale aj športoviská. Nachádzajú sa tam aj stánky s občerstvením. Jazero leží 8 km od Piešťan a dostanete sa tam bicyklom pozdĺž kanála Váhu.

http://www.visitpiestany.sk/co-robit/volny-cas/

Ideálne podmienky pre športové využitie

Pre aktívnych návštevníkov  ponúkajú Piešťany a jeho blízke okolie skutočný športový raj. Z množstva športových zariadení možno spomenúť napríklad:

  • Squash club Piešťany
  • Tenisové centrum
  • Piešťanské 9-jamkové golfové ihrisko

Na vysokej úrovni je tiež rozvinutá cykloturistika so svojimi 150 km cyklistických trás, výborné podmienky na in-line korčuľovanie ponúka kolokruh Sĺňava a zajazdiť si môžete tiež na koňoch plemena Paso Fino Colombiano.

http://www.visitpiestany.sk/co-robit/sport-a-aktivity/

Kam za kultúrou?

Každá generácia si pod kultúrou predstavuje niečo iné. Ak budete mať chuť zájsť do kina, pozrite si ponuku kina Fontána či kina v Dome umenia Piešťany. V Dome umenia sa pravidelne konajú tiež rôzne divadelné predstavenia, tanečné vystúpenia a koncerty.

V prípade, že vás zaujíma história, navštívte niektoré z piešťanských múzeí. Obľúbenými sú napríklad Balneologické múzeum Imricha Wintera Piešťany, do ktorého sa z hotela dostanete za pár minút príjemnou prechádzkou po nábreží a cez mestský park či Vojenské historické múzeum Piešťany.

V mestskom parku môžete navštíviť aj hudobný pavilón, ktorý je miestom hudobných vystúpení rôznych známych aj menej známych umelcov.

http://www.visitpiestany.sk/co-robit/kulturne-podujatia/

Považie bohaté na hrady a zámky

Asi by sme len ťažko hľadali na Slovensku región, v ktorom sa nachádza viac hradov, zámkov či zrúcanín hradov, ako na Považí. V okolí Piešťan môžete navštíviť povesťami opradené hrady Beckov, Červený kameň a Čachtický hrad, zaujímavými sú tiež návštevy Trenčianskeho, Topoľčianskeho či Nitrianskeho hradu a Smolenického zámku. Ani nie 20 minút jazdy z hotela sa nachádza obec Podolie, v ktorej sa oplatí navštíviť poučný Park miniatúr.

http://www.visitpiestany.sk/co-vidiet/hrady-a-zamky/

Organizované podujatia

Tradičným zahájením letnej sezóny je slávnosť s bohatým kultúrnym programom pod názvom Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Koná sa každoročne počas prvého júnového víkendu už od roku 1992.

V júni sa tiež koná viacdňová prehliadka historických vozidiel pod názvom Piešťanské zlaté stuhy, ktorú by ste počas svojho pobytu v hoteli Park určite nemali vynechať.

Ešte donedávna bolo organizáciou veľkých podujatí známe Letisko Piešťany. Nárastom záujmu o letecké pobyty si však aj jeden z najznámejších piešťanských festivalov – Grape musí hľadať nový domov. Naopak, Letisko Piešťany by sa malo stať tradičným domovom leteckej akcie Festival letectva Piešťany, ktorého prvý ročník sa konal v roku 2019.

Okrem Grape festivalu sa každoročne konajú v Piešťanoch aj ďalšie hudobné festivaly s celoslovenským i medzinárodným významom ako Topfest či Lodenica.

V Piešťanoch si na svoje prídu aj filmoví fajnšmekri. Každoročne sa tu koná medzinárodný filmový festival Cinametik.

Neopakovateľnú atmosféru majú Piešťany aj počas adventu, kedy sú organizované Vianočné trhy. 

http://www.visitpiestany.sk/co-robit/kulturne-podujatia/

Reštaurácie, bary, diskotéky aj bowling v Piešťanoch na skok od hotela

Ak sa rozhodnete, že napriek našej skvelej kuchyni vyskúšate aj miestne gastronomické zariadenia, v pešej vzdialenosti od hotela máte na výber skutočne pestrú ponuku reštaurácií, pizzerií, barov či kaviarní.  A o tom, že Piešťany nespia ani v noci, sa môžete presvedčiť v niektorom z nočných klubov či diskoték. Pýtate sa, či majú Piešťany bowling? Áno, túto obľúbenú hru si s partiou či rodinou môžete užiť v bowlingovom centre Victoria nachádzajúceho sa len 3 kilometre od hotela.

http://www.visitpiestany.sk/co-vidiet/gastronomia/

Za zvieratkami na farmu, do zoo i útulku

Ak patríte medzi milovníkov zvieratiek alebo ak za nimi chcete vziať vaše detičky, môžete tak urobiť aj počas pobytu v hoteli Park. Na kúpeľnou ostrove, štvrťhodinku príjemnou prechádzkou z hotela, sa nachádza Vtáčie Mini Zoo. Dobrý skutok spravíte, ak navštívite útulok Piešťany. Ak si aj nemôžete niektoré z opustených zvieratiek adoptovať, vaša prítomnosť či malý chutný darček ich určite poteší.

„Exotické“ zvieratká majú svoj domov v kontaktnej ZOO EKO PARK Piešťany, kam sa z hotela autom dostanete za necelých 10 minút.

http://www.visitpiestany.sk/co-robit/volny-cas/zvierata/