Používaním stránok prevádzkovaných MERK REALITY a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Čo sú cookies ?Súhlasím

Medical - Termoterapia

Bahenný zábal

Piešťanské bahno s vysokým obsahom síry sa pri tejto procedúre aplikuje na chrbát a ramená. Teplota bahna pri aplikácii je cca 45 °C. Má vysokú tepelnú vodivosť, ochladzuje sa 4x pomalšie ako voda. Počas zábalu vznikne lokálne aj celkové prehriatie organizmu. Zvyšuje sa prekrvenie a látková výmena, zmäkčuje sa väzivo, čím sa uvoľňuje stuhnuté svalstvo chrbta.   Súčasne sa zlepšuje funkcia chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek. Ceny rôznych bahenných zábalov nájdete v našom cenníku.

Dĺžka procedúry20 minút. 

  • Indikácie: ochorenia pohybového aparátu, artróza,  zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, medzistavcových platničiek a spojivových tkanív.
  • Kontraindikácie: vysoký krvný tlak, ochorenie srdca a ciev, onkologické ochorenie, stav po náhlej cievnej mozgovej príhode, zápalové, kožné a infekčné ochorenia, osteoporóza,  horúčka, tehotenstvo + dojčenie, menštruácia,  epilepsia.

Parafango zábal (Parpel)

Parafango procedúra resp. zábal je zmes bahenného peloidu a parafínu. Na telo klienta sa prikladajú cca 1 cm hrubé pláty (maximálne na 2 lokality) o teplote 45°C. Účinok tohto horúceho obkladu je povrchový aj hĺbkový, pričom sa zlepšuje prekrvenie tkaniva, zvyšuje sa metabolizmus , odstraňuje sa svalové napätie a bolesť. Po procedúre klient pociťuje hlboké prehriatie a úľavu.

Dĺžka procedúry20 minút

  • Indikácie: bolestivosť  pohybového aparátu, odstránenie svalových spazmov, artróza, zrýchlenie prekrvenia a metabolizmu.
  • Kontraindikácie: srdcové a cievne ochorenia, kŕčové žily, kĺbové implantáty , kožné defekty, osteoporóza, zápalové a infekčné choroby, horúčka, tehotenstvo a dojčenie, menštruácia, epilepsia.

Škoricový zábal (odbúravanie tukových ložísk)

Upravuje metabolizmus, odpadové látky sa z organizmu pomaly vylučujú a spomaľuje sa ukladanie tuku na kritických partiách tela (brucho, boky, stehná). Aby sa objem tuku znížil v požadovanej miere, táto procedúra by sa mala opakovať 2-3 krát v týždni. Zábal  tiež napomáha k odstraňovaniu  celulitídy, regeneruje pokožku, pôsobí relaxačne a navodzuje harmóniu. Škoricový krém obsahuje škoricovú silicu, ktorá prehrieva pokožku a tým ju prekrvuje.

Dĺžka procedúry: 20 minút

  • Indikácie: formovanie postavy a zoštíhľovanie, odstraňovanie celulitídy, regenerácia pokožky, uvoľnenie kŕčov a stuhnutých svalov.
  • Kontraindikácie: alergia na škoricu, rany na koži, zápalové a infekčné ochorenie, horúčka, poruchy ciev,  tehotenstvo, dojčenie.

Grepovo-citrónový detoxikačný zábal 

Odporúča sa absolvovať najmä na jar, ako svieži, jarný očistný zábal. Dodáva organizmu novú energiu, prináša chvíle uvoľnenia a odpočinku. Masér aplikuje grepovo-limetkový krém formou jemnej masáže na brucho, boky a stehná a tieto partie tela následne prekryje fóliou a teplou prikrývkou pre lepšie pôsobenie zábalu. Procedúra zanecháva pokožku nádherne hebkú a jemne voňavú.

Dĺžka procedúry: 20 minút

  • Indikácie: únava, detoxikácia organizmu, prekrvenie a regenerácia pokožky, uvoľnenie stuhnutých svalov.
  • Kontraindikácia: alergia na citrusové plody, rany na koži, zápalové a infekčné ochorenia, horúčka, poruchy ciev, tehotenstvo, dojčenie.

Celotelový peeling

Je príjemná procedúra na zregenerovanie, omladenie pokožky. Pri tejto liečebno-relaxačnej procedúre masér jemnými masážnymi ťahmi rozotiera po celom tele  masážny olej s prímesou na jemno rozdrvenej morskej soli a grepovej silice.  Kryštáliky morskej soli vypeelingujú pokožku, zbavujú ju odumretých čiastočiek a tým ju robia hladšou, hebkejšou a hydratovanou.  Peeling má očisťujúci účinok a zároveň dodá pokožke minerály.

Procedúra pôsobí  antistresovo a relaxačne.

Dĺžka procedúry: 20 minút

  • Indikácie: zmiernenie a prejavy starnutia, zhrubnutá a suchá pokožka, povrchové jazvičky a nerovnosti pokožky, stav po akné.
  • Kontraindikácie: aktívny herpes, zápalové a infekčné ochorenia, horúčka, ekzém, tehotenstvo, dojčenie, čerstvé jazvy a rany na koži.

Fínska sauna

Saunovanie je celkový hypertermický kúpeľ horúcim vzduchom s teplotou 80 až 100 °C a s relatívnou vlhkosťou 5 - 15 %, po ktorom nasleduje ochladenie tela studenou vodou. Procedúra so striedaním tepelných podnetov sa 2 až 3 krát opakuje a končí relaxačnou fázou. Saunovanie zbavuje organizmus škodlivých látok, dochádza ku strate kalórií a ku spaľovaniu tukov, posilňuje imunitný systém, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje chronické ochorenia dýchacieho systému, má pozitívny vplyv na alergie.

Dĺžka procedúry: max. 120 minút

Infra sauna

Infračervený tepelný systém je založený na rovnakom princípe ako teplo prijímané zo slnka. Odovzdávaním tepla pomocou infračervených lúčov veľmi účinne detoxikuje organizmus, hĺbkovo odstraňuje nečistoty z kože, znižuje stuhnutie končatín, kĺbov a chrbtice, tlmí bolesť a znižuje svalové napätie, stimuluje krvný obeh a napomáha odstraňovať celulitídu. Vzhľadom na nižšie teploty (35 - 60 °C) je vhodný i pre hostí, ktorí zle znášajú fínsku saunu.

Dĺžka procedúry: max. 120 minút

Parný kúpeľ

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou až do 100 % kombinuje termické vplyvy s pôsobením prímesku. Parný kúpeľ je mimoriadne vhodný pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach i na celkovú detoxikáciu organizmu. Pozitívne vplýva na prečistenie pokožky i znižovanie telesnej hmotnosti, preto je obľúbený hlavne u žien.

Dĺžka procedúry: max. 120 minút

Hotel Park v Piešťanech hodnocení