Používaním stránok prevádzkovaných MERK REALITY a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Čo sú cookies ?Súhlasím

Medical - Termoterapia

Bahenný zábal

Minerálne sírne bahno sa aplikuje vo forme lokálnych zábalov na bedrá, lakte, kolená a členky. Aplikačná teplota bahna je 45 °C. Počas zábalu vzniká lokálne aj celkové prehriatie organizmu. Bahenný zábal vyvoláva zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek. Pôsobí na zvýšenie protizápalovej aktivity a imunitných procesov v organizme a súčasne zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a kĺbovej pohyblivosti. Procedúra trvá 20 min.

Parafango zábal (Parpel)

Parpel (parafango) je originálna zmes parafínu a bahennej spraše - peloidu. Na telo sa prikladajú cca 1 cm hrubé pruhy (max.2 lokalizácie), o teplote do 45 °C. Účinok obkladu je povrchový, ako aj hĺbkový - zlepšuje celkové prekrvenie, zvyšuje metabolizmus, odstraňuje svalové spazmy a bolesť. Obklad nie je vhodný aplikovať na kŕčové žily, pri osteoporóze, na chrbát pri kardiálnych ťažkostiach, na čerstvé zlomeniny a implantáty. Procedúra trvá 20 min..

Fínska sauna

Saunovanie je celkový hypertermický kúpeľ horúcim vzduchom s teplotou 80 až 100 °C a s relatívnou vlhkosťou 5 - 15 %, po ktorom nasleduje ochladenie tela studenou vodou. Procedúra so striedaním tepelných podnetov sa 2 až 3 krát opakuje a končí relaxačnou fázou. Saunovanie zbavuje organizmus škodlivých látok, dochádza ku strate kalórií a ku spaľovaniu tukov, posilňuje imunitný systém, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje chronické ochorenia dýchacieho systému, má pozitívny vplyv na alergie.

Infra sauna

Infračervený tepelný systém je založený na rovnakom princípe ako teplo prijímané zo slnka. Odovzdávaním tepla pomocou infračervených lúčov veľmi účinne detoxikuje organizmus, hĺbkovo odstraňuje nečistoty z kože, znižuje stuhnutie končatín, kĺbov a chrbtice, tlmí bolesť a znižuje svalové napätie, stimuluje krvný obeh a napomáha odstraňovať celulitídu. Vzhľadom na nižšie teploty (35 - 60 °C) je vhodný i pre hostí, ktorí zle znášajú fínsku saunu.

Parný kúpeľ

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou až do 100 % kombinuje termické vplyvy s pôsobením prímesku. Parný kúpeľ je mimoriadne vhodný pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach i na celkovú detoxikáciu organizmu. Pozitívne vplýva na prečistenie pokožky i znižovanie telesnej hmotnosti, preto je obľúbený hlavne u žien.

Hotel Park v Piešťanech hodnocení