Používaním stránok prevádzkovaných MERK REALITY a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Čo sú cookies ?Súhlasím

Medical - Termoterapia

Bahenný zábal

Piešťanské bahno s vysokým obsahom síry sa pri tejto procedúre aplikuje na chrbát a ramená. Teplota bahna pri aplikácii je cca 45 °C. Má vysokú tepelnú vodivosť, ochladzuje sa 4x pomalšie ako voda. Počas zábalu vznikne lokálne aj celkové prehriatie organizmu. Zvyšuje sa prekrvenie a látková výmena, zmäkčuje sa väzivo, čím sa uvoľňuje stuhnuté svalstvo chrbta.   Súčasne sa zlepšuje funkcia chrupaviek, spojivových tkanív a medzistavcových platničiek. Procedúra trvá 20 minút.

Indikácie: ochorenia pohybového aparátu, artróza,  zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, medzistavcových platničiek a spojivových tkanív.

Kontraindikácie: vysoký krvný tlak, ochorenie srdca a ciev, onkologické ochorenie, stav po náhlej cievnej mozgovej príhode, zápalové, kožné a infekčné ochorenia, osteoporóza,  horúčka, tehotenstvo + dojčenie, menštruácia,  epilepsia.

Parafango zábal (Parpel)

Parafango procedúra resp. zábal je zmes bahenného peloidu a parafínu. Na telo klienta sa prikladajú cca 1 cm hrubé pláty (maximálne na 2 lokality) o teplote 45°C. Účinok tohto horúceho obkladu je povrchový aj hĺbkový, pričom sa zlepšuje prekrvenie tkaniva, zvyšuje sa metabolizmus , odstraňuje sa svalové napätie a bolesť. Po procedúre klient pociťuje hlboké prehriatie a úľavu. Procedúra trvá 20 minút.

Indikácie: bolestivosť  pohybového aparátu, odstránenie svalových spazmov, artróza, zrýchlenie prekrvenia a metabolizmu.

Kontraindikácie: srdcové a cievne ochorenia, kŕčové žily, kĺbové implantáty , kožné defekty, osteoporóza, zápalové a infekčné choroby, horúčka, tehotenstvo a dojčenie, menštruácia, epilepsia.

Škoricový zábal (odbúravanie tukových ložísk)

Upravuje metabolizmus, odpadové látky sa z organizmu pomaly vylučujú a spomaľuje sa ukladanie tuku na kritických partiách tela (brucho, boky, stehná). Aby sa objem tuku znížil v požadovanej miere, táto procedúra by sa mala opakovať 2-3 krát v týždni. Zábal  tiež napomáha k odstraňovaniu  celulitídy, regeneruje pokožku, pôsobí relaxačne a navodzuje harmóniu. Škoricový krém obsahuje škoricovú silicu, ktorá prehrieva pokožku a tým ju prekrvuje. Procedúra trvá 20 minút.

Indikácie: formovanie postavy a zoštíhľovanie, odstraňovanie celulitídy, regenerácia pokožky, uvoľnenie kŕčov a stuhnutých svalov.

Kontraindikácie: alergia na škoricu, rany na koži, zápalové a infekčné ochorenie, horúčka,

poruchy ciev,  tehotenstvo, dojčenie.

Grepovo-citrónový detoxikačný zábal 

Odporúča sa absolvovať najmä na jar, ako svieži, jarný očistný zábal. Dodáva organizmu novú energiu, prináša chvíle uvoľnenia a odpočinku. Masér aplikuje grepovo-limetkový krém formou jemnej masáže na brucho, boky a stehná a tieto partie tela následne prekryje fóliou a teplou prikrývkou pre lepšie pôsobenie zábalu. Procedúra zanecháva pokožku nádherne hebkú a jemne voňavú. Trvanie zábalu je 20 minút.

Indikácie: únava, detoxikácia organizmu, prekrvenie a regenerácia pokožky, uvoľnenie stuhnutých svalov.

Kontraindikácia: alergia na citrusové plody, rany na koži, zápalové a infekčné ochorenia, horúčka, poruchy ciev, tehotenstvo, dojčenie.

Celotelový peeling

Je príjemná procedúra na zregenerovanie, omladenie pokožky. Pri tejto liečebno-relaxačnej procedúre masér jemnými masážnymi ťahmi rozotiera po celom tele  masážny olej s prímesou na jemno rozdrvenej morskej soli a grepovej silice.  Kryštáliky morskej soli vypeelingujú pokožku, zbavujú ju odumretých čiastočiek a tým ju robia hladšou, hebkejšou a hydratovanou.  Peeling má očisťujúci účinok a zároveň dodá pokožke minerály.

Procedúra pôsobí  antistresovo a relaxačne. Trvá 20 minút.

Indikácie: zmiernenie a prejavy starnutia, zhrubnutá a suchá pokožka, povrchové jazvičky a nerovnosti pokožky, stav po akné.

Kontraindikácie: aktívny herpes, zápalové a infekčné ochorenia, horúčka, ekzém, tehotenstvo, dojčenie, čerstvé jazvy a rany na koži.

Fínska sauna

Saunovanie je celkový hypertermický kúpeľ horúcim vzduchom s teplotou 80 až 100 °C a s relatívnou vlhkosťou 5 - 15 %, po ktorom nasleduje ochladenie tela studenou vodou. Procedúra so striedaním tepelných podnetov sa 2 až 3 krát opakuje a končí relaxačnou fázou. Saunovanie zbavuje organizmus škodlivých látok, dochádza ku strate kalórií a ku spaľovaniu tukov, posilňuje imunitný systém, urýchľuje metabolizmus, zlepšuje chronické ochorenia dýchacieho systému, má pozitívny vplyv na alergie.

Infra sauna

Infračervený tepelný systém je založený na rovnakom princípe ako teplo prijímané zo slnka. Odovzdávaním tepla pomocou infračervených lúčov veľmi účinne detoxikuje organizmus, hĺbkovo odstraňuje nečistoty z kože, znižuje stuhnutie končatín, kĺbov a chrbtice, tlmí bolesť a znižuje svalové napätie, stimuluje krvný obeh a napomáha odstraňovať celulitídu. Vzhľadom na nižšie teploty (35 - 60 °C) je vhodný i pre hostí, ktorí zle znášajú fínsku saunu.

Parný kúpeľ

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou až do 100 % kombinuje termické vplyvy s pôsobením prímesku. Parný kúpeľ je mimoriadne vhodný pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach i na celkovú detoxikáciu organizmu. Pozitívne vplýva na prečistenie pokožky i znižovanie telesnej hmotnosti, preto je obľúbený hlavne u žien.

Hotel Park v Piešťanech hodnocení