Používaním stránok prevádzkovaných MERK REALITY a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Čo sú cookies ?Súhlasím

Medical - Rehabilitácia

Reflexná masáž

Reflexná masáž je forma špeciálnej reflexnej terapie, ktorá pôsobí predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení, v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Špeciálnou technikou sú postupne odstraňované reflexné zmeny nielen v koži, ale aj v podkoží, fasciách, svaloch, prípadne perioste kostných plôch. Reflexná masáž je veľmi citlivý zásah do organizmu, kedy môžu byť vyvolané okrem lokálnych pocitov aj vzdialené pocity a reakcie, preto nie je vhodná jej kombinácia s inou masážou. Procedúra je viazaná na predpis lekára. Trvá 20 min..

Mäkké techniky

Špeciálna metodika manuálnej medicíny, ktorá ovplyvňuje refl exné zmeny v svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolestivosti a svalového napätia. Mäkké techniky aplikuje fyzioterapeut a metodika využíva niektoré techniky, ktoré je možné čiastočne porovnať s masážnymi prvkami, predovšetkým u refl exných masáží. Mäkké techniky môžu byť ordinované ako samostatná procedúra, často sú aplikované v rámci individuálnej liečebnej telesnej výchovy. Procedúra trvá 20 min..

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je odborná metodika, pri ktorej sa pomocou zostavy špeciálnych hmatov a ďalších manuálnych techník dosahuje urýchlenie žilného návratu, zlepšenie prítoku tepennej krvi, a tým zlepšenie lymfatickej drenáže. Následne dochádza k zmenšeniu opuchov vrátane chronických, a ku zlepšeniu prekrvenia a výživy. Pravidelnou aplikáciou, najmä v oblasti stehien a sedacej oblasti, je výborná proti celulitíde a pôsobí na úbytok tukových buniek. Procedúra trvá 40 min..

Dorn metóda - Breuss masáž

Dornova metóda je jemné ošetrenie stavcov a kĺbov v oblasti chrbta, priamo ale aj nepriamo je spojená s chrbticou, kde sa pracuje s klientom v stoji, v sede ale aj ležmo. Bezbolestne sa ošetrujú a uvoľňujú zablokované miesta. Dornova metóda je vynikajúci prostriedok pri bolestiach chrbta v krížovej aj medzilopatkovej oblasti. Uľavuje takmer okamžite od bolestí, napráva posun v sakrálnej oblasti, a tiež rôzne iné problémy chrbtice sa môžu touto metódou vyriešiť. Doplnkom je Breussova masáž, zameraná na medzistavcové platničky a uvoľnenie svalstva. Je to masáž silne energetická, harmonizujúca, ukľudňujúca, ktorá rieši duševné, energetické a telesné blokády. Je kľúčom k riešeniu problémov pohybového aparátu, hlavne v oblasti krížovej kosti. Pracuje sa s ľubovníkovým olejom za spolupôsobenia osmotického tlaku. Kontraindikovaná je pri poškodení platničiek a pri osteoporóze. Procedúra trvá 20 min..

Feldenkrais metóda - pohyb s uvedomením

Feldenkraisova metóda je výchovným systémom, ktorý rozvíja funkčné sebauvedomenie v životných podmienkach. Využíva telo, ako primárny prostriedok k učeniu sa. Pracuje s fyzickým uvedomovaním si odlíšenia tým, že plánovite prehlbuje rozdiel vo vnímaní pravej a ľavej polovice tela. Podporuje cítenie a vedomie asymetrie, aby bola dosiahnutá prepojená symetria. Podstatou metódy je to, že človek sa učí opakovaním a skúmaním konkrétnych pohybov odstraňovať navyknuté strnulé schémy svojho myslenia, jednania a chovania. Cieľom je obnovovať a zdokonalovať funkčnosť tela. Procedúra trvá 40 min..

Škola chrbta

Je inštruktáž o zásadách správnej pohybovej životosprávy pri pohybových stereotypoch. Jej metodiky nespočívajú len v cvičení, ale skôr vo vypracovaní zásad chovania sa k svojmu telu v najčastejších denných situáciách - pri chôdzi, v stoji a v sede, pri vstávaní, odpočinku a pri ekonomickom zaťažovaní chrbtice v bežnom živote alebo pri športe. Škola chrbta umožňuje správne zareagovať pri bežných bolestivých stavoch chrbta a zároveň vyvarovať sa prevažnej väčšine bolestí chrbta, hlavy, či bolestí pohybového aparátu. Je nevhodná pri akútnych bolestiach. Procedúra trvá 20 min..

Hotel Park v Piešťanech hodnocení