Používaním stránok prevádzkovaných MERK REALITY a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Čo sú cookies ?Súhlasím

Medical - Ďalšie liečebné procedúry

Laseroterapia

Laseroterapia využíva koherentné monochromatické žiarenie v oblasti viditeľného žiarenia alebo mikrovĺn. Laser je aplikovaný kontinuálne alebo pulzne. Má výrazný biostimulačný efekt, predovšetkým stimuláciu kolagénu, zlepšuje prekrvenie tkanív, urýchľuje regeneráciu ciev, lymfatických ciest a epitelu, zlepšuje využitie kyslíka a glukózy, čím urýchľuje proces hojenia. Súčasne má účinok analgetický, protizápalový (protibakteriálny i protivírový), zmierňuje opuchy. Nesmie sa aplikovať do očí, na malígne a prekancerózne stavy, na žľazy alebo pri záchvatových neurologických ochoreniach. Procedúra je viazaná na predpis lekára. Trvá 5 min. (max. 2 lokalizácie).

Plynové injekcie (uhličité insuflácie)

Sú jednou z veľmi účinných procedúr. Do podkožia sa aplikuje medicínsky oxid uhličitý a tým sa zlepší prekrvenie, výživa a regenerácia tkaniva, uvoľní sa svalové stuhnutie a spomalí sa degeneratívny proces.

Indikácie: bolesti a stuhnutosť svalov chrbtice, krížov, ramien, bedrových zhybov, stavy po infarkte, ischemická choroba srdca.                                                       

Kontraindikácie: zápalové zmeny na koži, akútne infekčné ochorenie, horúčka.

Oxygenoterapia

Je vdychovanie viac, ako 90% zvlhčeného kyslíka. Inhalácia kyslíka je prírodnou a čistou metódou s preukázateľnými a posilňovacími účinkami pre človeka. Eliminuje nedostatok kyslíka v organizme, regeneruje mozgové bunky, spomaľuje proces starnutia, zlepšuje dýchanie. Oxygenoterapia ovplyvňuje liečbu chronických a zápalových ochorení, čistí krv, posilňuje srdce. Procedúra trvá 20 minút.

Indikácie: ischemická choroba srdca, stav po infarkte myokardu, vysoký krvný tlak,  astma bronchiale alebo chronická obštrukčná choroba pľúc, alergie, znížená imunita, únava organizmu, migréna, regenerácia organizmu po operáciách a po chemoterapii. 

Kontraindikácie: epilepsia, krátka doba po transplantácii orgánu, glaukóm, respiračné ochorenie, vredová choroba žalúdka, pokročilá ateroskleróza.

Lokálna kryoterapia (kryostimulácia)

Lokálna kryoterapia je liečba lokálnym chladením, ktorá povzbudzuje cievny systém a tým výrazne napomáha pri liečbe zdĺhavých ochorení pohybového aparátu. Lokálne pôsobenie chladu má väčší liečebný účinok ako použitie ľadu, chladivých sprejov a pod. Prístroj Cryoflow ICE-CT generuje studený vzduch do -32 °C. Výhodou liečby pomocou kryoterapie je krátka doba liečby, dlhodobý efekt. Liečebné účinky kryoterapie sú: zmenšenie zápalu, jasný protibolestivý účinok, zmenšenie vývoja poúrazových a pooperačných opuchov a zlepšenie funkcie pohybového aparátu. Fyziologické efekty: odstraňuje bolesť, zápal, opuch, stuhnutie svalov, zlepšuje krvný obeh, znižuje nervovú vodivosť. Využíva sa pri ochoreniach pohybového aparátu, zápale kĺbov, poúrazových a pozápalových stavoch, pri liečbe reumatických ochorení, v športovom lekárstve a pri ďalších zdravotných problémoch. Nevhodná je pri alergii na chlad, Raynaudovej chorobe, chudokrvnosti, tehotenstve, infekčných ochoreniach, onkologických ochoreniach, ischemickej chorobe srdca, zníženej funkcii štítnej žľazy a pod. Procedúra trvá 5-15 min..

Nordic Walking

Čiže severská chôdza je pomerne nová disciplína , ktorá sa z Fínska rozšírila po celom svete. Dynamicky sa kráča sa pomocou špeciálnych palíc, ktoré odľahčujú pohybový aparát až o 30 %. Z tohto dôvodu je nordic walking ideálna pohybová aktivita pre všetky vekové skupiny aj pre tých ľudí, ktorí majú problém s chrbticou, s váhonosnými kĺbmi a s obezitou. Pohybový rytmus je udávaný dvojdobou krížmochodnou dynamikou. Telo sa otáča v osi ramien i v bedrovej oblasti. Ide o ideálnu formu fyzického tréningu s účinnosťou o 40 – 50 % vyššou ako pri normálnej chôdzi. Severská chôdza zlepšuje tukový metabolizmus, zlepšuje kardiopulmonálnu výkonnosť a pomáha aj pri osteoporóze a správnom držaní tela.

Indikácie: degeneratívne ochorenia chrbtice a kĺbov, poruchy koordinácie, ischemické cievne ochorenie, osteoporóza, rehabilitácia po operáciách pohybového aparátu, zlepšenie metabolizmu tukov, skolióza, obezita, neurologické ochorenia, poruchy dýchacieho systému, nízka imunita, zlepšenie kondície tela. 

Kontraindikácie: akútne infekčné a zápalové ochorenia, horúčka, ťažká srdcová nedostatočnosť a hypertenzia

Hotel Park v Piešťanech hodnocení