Wellness - Masáže

Klasická masáž

Klasická masáž je ručná aplikácia cielených mechanických podnetov (hmatov). Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, vylučovanie potných žliaz, vstrebávanie opuchov, či výronov. Relaxuje a tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť. Pri masáži sa používajú špeciálne masážne oleje s prímesou kvalitných aromatických olejov. Masáž nie je vhodná pri kožných ochoreniach, virózach, akútnych stavoch, osteoporóze a kŕčových žilách. Procedúra trvá 20 min..

Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidiel (zostava pohybový aparát) vychádza z poznatku, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky, odpovedajúce príslušným oblastiam tela. Stimuláciou týchto plôšok na chrbte chodidiel pozitívne ovplyvňujeme konkrétne časti tela - hlavu, chrbticu, kĺby, ich bolesti, stavy po úrazoch a operáciách. Masáž zlepšuje celkovú hybnosť a zmierňuje stres. Nástup účinku je rýchly, čo má veľký význam pri akútnych bolestiach. Používa sa aj ako preventívna metóda. Masáž nie je vhodná pri kožných a plesňových ochoreniach chodidiel a pri virózach. Procedúra trvá 20 min..

Shiatsu - japonská masáž

Shiatsu - japonská masáž sa vyvinula z tradičného orientálneho systému masáží a tak, ako akupunktúrne a iné orientálne liečebné metódy, pôsobí na energetický systém organizmu, k čomu využíva sieť meridiánov, ktoré sú zodpovedné za funkciu vnútorných orgánov. Energia, známa v Japonsku ako „ki", prúdi celým organizmom. Keď sa plynulý tok energie poruší, tvoria sa v určitých oblastiach bloky - mestnanie energie, v iných naopak prúd energie slabne. To vedie k prejavom fyzických symptómov, k duševnej alebo citovej nevyrovnanosti. Shiatsu využíva tlak a ťah v priebehu meridiánov k odblokovaniu oblastí preplnených energiou. Masáž sa robí sa na madraci (futone), na zemi. Vhodný je voľný a pohodlný odev. Procedúra trvá 40 min..

Thajská masáž

Thajská masáž má takmer 4000 ročnú tradíciu. Pracuje s vybranými energetickými dráhami, ktoré spájajú dôležité akupresúrne body tela, ktorých stimuláciou sa obnovuje porušený tok energie. Masáž akupresúrnych bodov odstraňuje blokády, obnovuje zdravie a psychickú rovnováhu. Pomáha pri bolestiach hlavy, migrénach, posilňuje nervový systém, odstraňuje bolesti chrbtice, kĺbov, svalov a tkanív, zvyšuje pohyblivosť. Priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi a lymfy, čím zlepšuje vylučovanie toxických látok z tela. Masáž sa robí tlakom prstov, dlaní, lakťov a chodidiel. Masáž využíva naťahovanie, mobilizáciu kĺbov, hnetenie svalových skupín a úponov. Robí sa na madraci (futone), na zemi. Vhodný je voľný a pohodlný odev. Procedúra trvá 40 min..

Ayurvéda - indická olejová masáž

Ayurvéda - indická olejová masáž je obľúbená špeciálna technika masáže teplým sezamovým olejom, s prímesou jedinečného oleja z pomarančových kvetov. Pôsobí na fyzickej i mentálnej úrovni, posilňuje svaly a pľúca, zvyšuje cirkuláciu krvi a lymfatického systému, zlepšuje funkcie vnútorných orgánov, napomáha pri poruchách trávenia a pri spaľovaní tukov. Masáž redukuje psychickú únavu a stres, pomáha pri poruchách spánku. Ayurvéda je výbornou súčasťou zdravého životného štýlu, navodzuje celkový pocit mladosti a vitality. Procedúra trvá 40 min..

Champi - indická masáž hlavy

Masáž sa aplikuje najčastejšie v sede. Od masáže hlavy sa prechádza k uvoľňovaniu šije, ramien, krku. Masáž má uvoľňujúci účinok, rozrušuje zrasty väzivového tkaniva, stuhnuté svaly a zatvrdliny, zvyšuje príjem kyslíka v tkanivách, zlepšuje krvný obeh, podporuje okysličovanie mozgu a rast vlasov, pomáha pri nespavosti a poruchách spánku. Procedúra trvá 20 min..

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je starodávna technika, známa už pred naším letopočtom. Lávové kamene majú hladký povrch, ľahko sa kĺžu po pokožke. Majú vlastnosť absorbovať, udržiavať a postupne odovzdávať teplo, čo pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna. Masáž spôsobuje výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, urýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela. Odoberá negatívnu energiu, pôsobí antistresovo. Masér posúva horúce kamene po naolejovanom tele, čím masíruje akupunktúrne dráhy.Teplota kameňov sa riadi individuálne, podľa citlivosti hosťa na teplo. Masáž nie je vhodná pre klientov s kožnými ochoreniami, kŕčovými žilami, vysokým krvným tlakom, pri virózach, či zvýšenej citlivosti na teplo. Procedúra trvá 60 min..